(0312)395 39 81 | (0531) 690 82 44

HomeBlogGenelHidrolik Abkant Pres

Hidrolik Abkant Pres

Hidrolik abkant pres diğer preslere göre daha fazla kuvvet uygulanan ve bu kuvvetle daha doygun malzemeler elde etmek için kullanılır. Uygulanan kuvvet arttığı için risk de artar. Ve riskin artması ya da tehlike arz eden durumlar çoğaldığı için iş sağlı ve güvenliği açısından gerekli her türlü önlemler alınmalıdır. Daha sonra hidrolik abkant pres kullanıma hazır olmalı ve işleme alınmalıdır.

 Bu şekilde işleme alınan parçalar uygulanacak kuvvete göre ya pres yardımı ile ya da hidrolik pres yardımı ile işlenmelidir. Tercih her ne olursa olsun en önemli görevin iş sağlığı ve güvenliği gerekli önlemlerinin alınması gerektiği unutulmamalıdır. Ve kullanılan pres, her ne olursa olsun işini bilen ve tecrübeli profesyonel şekilde yapılmalıdır.   Hidrolik abkant presler kendi içerisinde çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler sayesinde kullanım amacı ve işlem gerekliliği sağlanmış hale gelebilmektedir. Hidrolik abkant preslerin özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse, teknik olarak bulunan standart özelliklerini ilk etapta göz önünde bulundurabiliriz. Oransal hassas hidrolik sistem, ayarlanabilir valf sistem, uzaktan kontrol edilebilme özelliği, acil durumlarda stop ve yeniden devreye alabilme imkânı, sertleştirilmiş ve taşlanmış parçalardan oluşan üst kalıplar, v kanalı bulunan alt kalıp, kontrol ünitesi, grafik LCD ekran, farklı dil seçenekleri, çoklu hafıza seçeneği, istenen değerlerde bükme ve açısı veri girişi, otomatik kalibre özelliği sayesinde art arda hassas büküm yapabilme özelliği, hidrolik abkant preslerin teknik ve detay içeren özellikleri arasında yer almaktadır.

Bütün bu teknik ve standart özelliklerinin yanı sıra, Opsiyonel özelliklerde bulunmaktadır.  Opsiyonel özelliklerin detayında ise; ekstra ilave olarak gereken güvenlik önlemi, güvenlik için bariyer sistem, arka dayama R eksen kontrolü, özel ölçüde boğaz derinliği Opsiyonel özelliklerin içerisinde yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI MENÜ
ÜRÜNLER

© 2022 CEMAX Mühendislik

Telefon
Whatsapp
E-mail