(0312)395 39 81 | (0531) 690 82 44

HomeBlogGenelDelikli Köşe Profili

Delikli Köşe Profili

Farklı alanlarda sıklıkla kullanılan köşe profilleri, inşaat sektöründe kullanılan önemli yapılar içerisindedir. Delikli köşe profilleri kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır. İhtiyaçlara göre, delikli köşe ürün çeşitlerinden seçilerek ihtiyacın karşılanması sağlanmaktadır. Delikli köşe profillerini çeşitleri ve özelliklerine göre ayrıntıları ele alalım.

Delikli köşe profil çeşitleri, iç mekânlarda yer alan beton, gaz beton, tuğla gibi yüzeylerde bulunmaktadır. Makineler ya da el ile uygulanabilen köşe profili ürünleri son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Keskin köşeler için kullanım imkânını da oldukça kolay ve basit hale getiren köşe profilleri, keskin köşelerin daha kolay elde edilebilmesi sebebi ilerde tercih edilmektedir. Bu ürünler genellikle alüminyum köşeler için daha çok tercih edilmektedir. Köşe profilleri sayesinde, bölme duvar sistemleri yapılabilmektedir. Köşelerde bulunan görüntünün daha düzgün bir yapıda olması delikli köşe profili sayesinde sağlanabilmektedir. Delikli köşe profiller aynı zamanda, darbe ve zedelenmelere karşı korunaklı bir yapıya sahiptir. Söz konusu delikli köşe profilleri kullanırken uygulanacak alan için, dikkat edilmesi gereken unsurlara da dikkat edilmelidir.

Delikli köşe profilleri çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Bunlara örnek vermemiz gerekirse;

  • Bölme duvar sistemlerinde bulunan dış köşelerde kullanımı
  • Asma tavan sistemlerinde bulunan dış köşelerde kullanımı
  • Duvar giydirme sistemlerindeki dış köşelerde kullanımı

olarak örnek verebiliriz.

Ölçü ve ebat olarak uygulama yapılacak alana göre seçim yapılabilmektedir. Standart bir zorunluluk ölçü ve ebatlar için yoktur ve istek üzerine gereksinim giderilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI MENÜ
ÜRÜNLER

© 2022 CEMAX Mühendislik

Telefon
Whatsapp
E-mail